Recenze okružní pily

Nenalezeny žádné záznamy.

Další z recenzí elektrického nářadí bude recenze okružní pily, někdy zvané kotoučová pila. Jde o pilu, která zpracovává dřevěný materiál. Ideální pomocník pro dlouhé rovné řezy prken, hranolů nebo jiného dřevěného materiálu. U drtivé většiny okružních pil pak můžete nastavit i úhel, pod kterým budete daný materiál řezat. Potřebný výkon pro domácí a hobby použití je v rozmezí 800 – 1500 W.

Hodně také záleží jak hluboký řez budete potřebovat provést. Je jasné, že čím větší výkon, tím snadnější práce. Stále však platí přímá úměra mezi výkonem a cenou. Proto je na místě se zeptat, jak často budete pilu potřebovat. Tato recenze okružní pily je spíše zaměřena právě pro domácí a hobby použití. Právě pro tyto účely jsou okružní pily Asist nabízeny.

Kotoučová (okružní) pila Asist

Pokud tedy vlastníte dřevařskou dílnu nebo mini truhlárnu, ale ne profesionální, určitě si vyberete kotoučovou pilu z nabídky pro kutily. O výkonu jsme již psali, přikláním se spíše k vyššímu výkonu. Co však dále, které další parametry brát v úvahu? Určitě berte v úvahu i průměr pilového kotouče, ty se pohybují  cca v rozmezí od 130 mm do 230 mm. Ten do určité míry souvisí i s maximální možnou hloubkou řezu pily.

Ujistěte se, že lze snadno nastavit hloubku a úhel řezu u vámi vybrané okružní pily. Velmi výhodné je, že okružní pila umožňuje uchopení oběma, a to obzvláště pokud řežete tvrdší materiál.

 

Pro přesné řezání je u některých pil laserové ukazovátko. Pro méně zkušené kutily je možnou volbou také funkce pomalého startu, ten využijete pro přesnější začátek řezání, ale za tuto funkci je nutné něco připlatit. Cennou pomocí je pak rovnoběžné ukazovátko s možností nastavení šířky řezu. Pokud řežete více materiálu najednou je vhodné použí odsávání prachu z pracovního prostoru.

Proč nakupovat u nás

REKLAMACE – Nediskutujeme, zákazníkům důvěřujeme.

×

Pokud jste zapoměli své heslo, můžete ho resetovat.

Registrovat se
⇐ Zpět