Recenze aku vrtaček

Nenalezeny žádné záznamy.

Porovnat jednotlivé typy nářadí, například jako jsou aku vrtačky ,může být pro mnohé pomůckou pro výběr té pravé. Dnes srovnáváme tři typy z nabídky. Jednotlivé parametry jsou uvedené v tabulce níže.

Které parametry považovat za důležité? Tak například napětí daného nářadí.  Napětí srovnávaných aku vrtaček je v rozsahu cca 14,4 V  – 18 V, přičemž se dá říci, že čím větší napětí, tím větší výkon, ne vždy to platí, ale jako pomůcka to může posloužit. Pro běžné domácí a hobby použití bude stačit napětí do 15 V. 

Kroutící moment  souvisí s utahováním a povolováním šroubů matek a vrutů a jde o sílu, kterou lze tuto činnost provádět. Čím vyšší hodnota kroutícího momentu, tím větší sílu daná vrtačka má. Údaj používáme pouze u funkce šroubování či utahování.

Hmotnost aku vrtačky a typ baterie

Hmotnost vrtačky i s akumulátorem je důležitým činitelem pro výběr. Je jasné, že čím menší hmotnost, tím lépe se bude s vrtačkou pracovat. A záleží hlavně na akumulátoru, neboť on tvoří podstatnou část váhy vrtačky. Vrtačky s nízkou váhou jsou buď cenově na vyšší úrovni, nebo doba vrtání může být příliš nízká. Vrtačky na opačné straně, tedy ty těžší, budou pro nás fyzicky náročnější.

Když už mluvíme o akumulátorech, tak je lze rozdělit do tří typů. NiCd s výborným výkonem a cenou. Patří ale spíše k těm těžkým. Dále jsou tu NiMH, to jsou akumulátory  s optimálním poměrem výkonu a ceny. Ke špičce patří Li-ion akumulátory. Jsou nejlehčí, nevybíjejí se samy a nevzniká zde paměťový efekt. Pro běžné hobby a domácí použití stačí i NiCd akumulátory.

Obousměrný chod takřka u žádné aku vrtačky nechybí a tudíž mohou sloužit i jako šroubováky nebo utahováky, jak jsme se zmínili u parametru kroutící moment.

Posledním parametrem, kterého si budeme všímat je nabíjecí doba.  Při déle-trvající práci je jasné, že s jedním článkem nevystačíme. Akumulátor běžně potřebuje 3-5 hodin na opětovné nabití na plnou kapacitu. Existuje pochopitelně více řešení. Prvním z nich je koupit akumulátory navíc, kdy je pravidelně střídáme. A druhou možností je vrtačka s rychlonabíjením do 60 minut. 

Proč nakupovat u nás

REKLAMACE – Nediskutujeme, zákazníkům důvěřujeme.

×

Pokud jste zapoměli své heslo, můžete ho resetovat.

Registrovat se
⇐ Zpět