Jak vybrat vysavač listí

Nenalezeny žádné záznamy.

Léto se pomalu blíží ke svému konci, stromy přestávají plodit a za chvíli začnou opadávat. Starosti se spadaným listím patří k nejméně oblíbeným činnostem každého vlastníka rodinného domu se zahradou.

Vysavače listí se opět stanou jedním z nejžádanějších druhů sezónního zahradního nářadí. Na trhu existuje mnoho druhů a typů vysavačů listí s odlišnými funkcemi. Základním předpokladem ke spokojenosti je správný výběr. Jak postupovat při výběru? Na toto téma se nyní zaměříme detailněji.

Elektrické, benzínové nebo akumulátorové?

I v oblasti vysavačů listí je možné vybírat mezi elektrickými vysavači a benzínovými vysavači. Moderní variantou jsou pak akumulátorové vysavače. Stejně tak, jako i ostatní druhy zahradního nářadí, i vysavače na benzínový pohon jsou dražší, než ty elektrické.

Benzínové vysavače se spíše využívají v profesionálním oboru, na vyčištění velkého množství travnatých ploch od listí. Pro účely běžných rodinných domků s pozemkem plně vystačí kvalitní elektrické vysavače listí s dostatečně dlouhým napájecím kabelem nebo akumulátorové vysavače s dostatečně silnou baterií.

Akumulátorové vysavače pro drobnější úklid

Chod akumulátorových vysavačů zajišťují kvalitní akumulátorové baterie. Ty se v době nečinnosti stroje mohou nabíjet, aby byly připraveny na využití a úklid. V porovnání s ostatními druhy vysavačů nemají takový výkon pro intenzivní a náročné využívání. Baterie musí být lehké a při výrobě je kladen také zvýšený důraz na ergonomii vysavačů. Proto se většinou hodí na drobnější úklidové práce okolo domu, jakými jsou například čištění chodníků, dílen nebo chat a chalup.

Elektrické vysavače listí mohou být víceúčelové stroje

Mezi ty nejoblíbenější elektrické vysavače listí se v posledních letech řadí hlavně takové výrobky, které jsou schopné plnit více funkcí najednou. Základními funkcemi je foukání a vysávání. Listí popadané na větších plochách si pomocí foukání můžete narovnat na jediné místo a pak přepnout na vysávání a nasát listí do vaku. S ohledem na velikost pozemku je vhodné vybírat i obsah sběrného vaku. Další funkcí u vysavače listí může být také drcení. Díky drcení mohou být vysávány i drobnější větve a nepoškodí sběrný vak.

Proč nakupovat u nás

600.000 - Do teď jsme realizovali přes šestset tisíc dodávek pro naše zákazníky.

×

Pokud jste zapoměli své heslo, můžete ho resetovat.

Registrovat se
⇐ Zpět