Benzínové

Benzínové

Na rozdíl od elektrických řetězových pil, nejsou benzínové řetězové pily nijak závislé na zdroji energie. Dají se tedy využívat i v terénu a prakticky všude tam, kam si pro práci přinesete dostatek pohonné látky – benzínu s olejem. V porovnání s elektrickými pilami dosahují zpravidla i vyššího výkonu a hodí se i pro intenzivní využívání. Motorové pily na benzín je možné využívat i v případě deštivého počasí. Pak je samozřejmě zapotřebí pilu důkladně před uložením osušit.

Jak vybrat benzínovou pilu

Při výběru motorové pily musíte být dostatečně obezřetní, protože na trhu existuje velká spousta modelů určených k odlišnému použití. Před samotným nákupem byste si měli položit několik zásadních otázek typu – Jak často budu s motorovou pilou pracovat? Kde ji budu primárně používat? Jakých rozměrů bude dřevo, které plánuji zpracovávat? Budu využívat pilu na kácení stromů?

Přečtěte si více

 

Benzínová řetězová pila 45cc, 45cm

Benzínová motorová pila o délce lišty 45 cm. Spolehlivý a kvalitní pomocník pro každého kutila či zahradníka. Díky silnému motoru si poradíte i s těmi nejnáročnějšími úkoly.

-20%
Benzínová řetězová pila 45cc, 45cm
-20%   2 499 Kč 1 999 Kč +20 bodů
Skladem Porovnat
AB9P45-45D
můžete mít už v úterý 26.03.

Nejdůležitější pro pohon motorové řetězové pily je samozřejmě benzín. Ten se ale do nádrže pily nedává čistý, ale ve vhodném poměru smíchaný s olejem. Ideální poměr u většiny pil je 1:50 (1 litr oleje na 50 litrů benzínu). S ideálním poměrem má pila správný výkon. Pak si s její pomocí můžete vyrobit třeba dřevěné udírny.

Údržba motorových pil je pro jejich chod a životnost velmi důležitá. Často dochází z důvodu zanedbané údržby k poškozením motorových pil nebo k jejich zničení. Běžné kroky údržby zvládnete snadno sami. Složitější kroky, jako například přebroušení řetězu pily je ale vhodné nechat na odbornících.

Nejčastějšími problémy při zanedbané údržbě bývá zašpinění, volnost a tupost řetězu, zanesení vzduchového filtru špínou nebo nedostatečné promazání vodící lišty řetězu a její následné zanesení. Pravidelná údržba by se tedy měla soustředit na tyto problémy. Bude vám stačit i základní ruční nářadí.

Proč nakupovat u nás

3.000.000 - Do teď jsme realizovali přes tři milióny dodávek pro naše zákazníky.