Recenze aku šroubováků

Recenze aku šroubováků

Aku šroubovákPorovnat jednotlivé aku šroubováky nemusí být složité. Dnes srovnáváme tři typy z nabídky na stránkách. Jednotlivé parametry jsou pak uvedené v tabulce níže.

Které parametry považovat za důležité?

Jde o velmi podobné parametry jako u aku vrtaček, nicméně všechny výkonové parametry jsou nižší. Tak například napětí daného nářadí.  Napětí je v rozsahu cca 3,6V – 10 V u běžných šroubováků pro hobby a domácí použití.

U profesionálních aku šroubováků pak hodnoty napětí jsou srovnatelné s aku vrtačkami. Platí zde také pravidlo čím větší napětí, tím větší výkon, i když ne ve všech případech. Pro běžné domácí a hobby použití bude stačit napětí do 4,8V. Srovnávané šroubováky mají pak napětí 3,6 V respektive 4,8 V.

Kroutící moment  souvisí s utahováním a povolováním šroubů matek a vrutů a jde o sílu, kterou lze tuto činnost provádět. Čím vyšší hodnota kroutícího momentu, tím větší sílu daná vrtačka má. U hobby použití jde většinou o kroutící moment okolo 3 Nm. V případě profi nářadí pak 20 - 30 Nm.

Váha šroubováku i s akumulátorem je u hobby provedení od 0,3 kg do 0,6kg. U profi nářadí pak je váha srovnatelná opět s aku vrtačkami. Akumulátory pak jsou typu NiCd s výborným výkonem a cenou, ale větší vahou. Dále pak Li-ion akumulátory. Jsou nejlehčí, nevybíjejí se samy a nevzniká zde paměťový efekt.

Obousměrný chod je samozřejmostí, neboť jde o šroubovák.

Dalším kritériem je tvar rukojeti. U nejlevnějších výrobků jde o tubusový tvar rukojeti s tím, že některé aku vrtačky nabízejí sklopnou rukojeť pro lepší manipulaci ve stísněných prostorech. V ostatních případech jde pak o tvar pistole. Takový šroubovák se velmi dobře drží.

Aku šroubováky zvládají i drobnější vrtání, ale nelze od nich očekávat žádné zázraky, pokud nemluvíme o profesionálních šroubovácích, či kombinovaných aku vrtačkách/šroubovácích.  

Závěrečné resumé pak ukazuje, že je nutné zvážit, jak často dané nářadí budeme používat a podle toho pak zvolit typ nářadí.

Parametry Aku šroubováků

 
  Aku šroubovák - AE2S048BN Aku šroubovák - AE2S036G Aku šroubovák - AH211-036i
Název   AE2S048BN  AE2S036G  H211-036i
Parametry výrobků                                       
Typ
Aku šroubovák Aku šroubovák Aku šroubovák
Napětí
4.8 V 3.6 V 3.6 V
Max. kroutící moment
2,5 Nm 3 Nm neuvádí se
Hmotnost 
neuvádí se 0.3 kg  0.6 kg
Typ akumulátoru
Ni-Cd Li-ion Ni-Cd
Kapacita akumulátoru                   
1000 mAh 1000 mAh neuvádí se                        
Zpětný chod
Ano Ano Ano
Otáčky
150/min. 180/min. 250/min.
Doba nabíjení
3-7 hod. 3-5 hod. 3-7 hod.
idikace směru otáček
Ne Ano Ne
Led osvětlení
Ne Ano Ne
Indikátor nabijení bat.
neuvádí se neuvádí se Led indikátor
Rukojeť
sklopná pistolová soft grip  
Příslušenství
Ano  Ano baleno v kufru Ne
 
     

 

0 položek

Nenalezeny žádné záznamy.

Proč nakupovat u nás

REKLAMACE – Nediskutujeme, zákazníkům důvěřujeme.

×

Pokud jste zapoměli své heslo, můžete ho resetovat.

Registrovat se
⇐ Zpět